Плувните басейни През цялото работно време на басейна, в зависимост от дължината и площта му, трябва да има спасител. За да има спазена някаква хигиена в плувните басейни, трябва да се следят определени стойности относно химичния състав на водата. басейн,водата,плувни басейни,хигиена,почиства,нарушение,дезинфекцират,обеззарязава
През цялото работно време на басейна, в зависимост от дължината и площта му, трябва да има спасител. За да има спазена някаква хигиена в плувните басейни, трябва да се следят определени стойности относно химичния състав на водата. Също така е необходимо да се изследват микробиологичните качества на водата, които осигуряват епидимиологичната й безопасност. Когато има отклонение в нормите, използването на басейна има възможност да се спре временно.
Има други норми относно поддръжката на плувните басейни. Трябва да се почистват и дезинфекцират съблекалните, помещенията с душове и санитарните възли. Водата в басейните се сменя всяка седмица, ако няма съоръжения, които да я почистват. В противен случай може да се сменя на 45 дни, ако се обеззарязава и почиства редовно. При смяната на водата стените и дъното на басейна е необходимо да се почистят и дезинфекцират. Температурата на въздуха при закрити басейни не трябва да е повече от 1- 2 градуса от тази на водата. Изисква се преди да влезете в басейна да минете през душовете.
При всеки басейн трябва да са обозначени няколко неща: дълбочините на басейна, спасителен пост, къпането разрешено или забранено, скоковете забранени и др.
Регионалните здравни инспекции могат да направят проверка на съответния басейн, без да уведомяват предварително. При положение, че има налице някакво нарушение може да наложат административно наказание глоба и дори да затворят плувния басейн.
advokatvarna.com